Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme kuraları çekildi

NYON - Beşiktaş'ın direkt, Fenerbahçe'nin de 2 ön eleme oynayarak katılacağı Şampiyonlar Ligi'nde 1. ve 2. ön eleme kuraları çekildi.

Şampiyonlar Ligi'nde 1. ön eleme ilk maçları 28 - 29 Haziran'da, rövanş maçları ise 5 - 6 Temmuz'da oynanacak. 2. ön eleme mücadelelerinde ise ilk maçlar 12 - 13 Temmuz, rövanşlar ise 19 - 20 Temmuz'da oynanacak.

Beşiktaş'ın direkt katılacağı, Fenerbahçe'nin de 2 ön eleme oynayarak katılacağı Şampiyonlar Ligi'nde 1. ve 2. ön eleme maçlarının kurası çekildi. 28 - 29 Haziran'da oynanacak olan 4 maçın rövanşı, 5-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Bir üst tura yükselmeyi başaran 4 takım, 2. ön elemede oynamaya hak kazanacak. 2. ön eleme maçları ise 12 - 13 Temmuz ve 19 - 20 Temmuz'da oynanacak.

Adı şike iddialarına karışan Arnavutluk ekibi Skenderbeu'nun durumu ise ilk tur maçları tamamlanmadan belli olacak. 2. ön eleme turunda Macaristan'ın Ferencvaros ekibiyle karşılaşacak olan Skenderbeu'nun CAS'ta devam eden davasının 5 - 6 Temmuz tarihine kadar karara bağlanacağı belirtildi. Skenderbeu'nun ceza alması halinde Ferencvaros bir üst tura yükselecek.

İsviçre'nin Nyon şehrindeki çekilen kura sonunda Şampiyonlar Ligi 1. ve 2. ön eleme eşleşmeleri şöyle:

İlk tur eşleşmeleri (28 - 29 Haziran & 5 - 6 Temmuz)
Flora Tallinn (Estonya) - Lincoln (Cebelitarık)
The New Saints (Galler) - Tre Penne (San Marino)
Valletta (Malta) - B36 Tórshavn (Faroe Adaları)
Santa Coloma (Andora) - Alashkert (Ermenistan)

İkinci tur eşleşmeleri (12 - 13 & 19 - 20 Temmuz)
Qarabağ (Azerbaycan) - F91 Dudelange (Lüksemburg)
Hapoel Beer-Sheva (İsrail) - Sheriff (Moldova)
Olimpija Ljubljana (Slovenya) - Trenčín (Slovakya)
Salzburg (Avusturya) - Liepāja (Letonya)
Vardar (Makedonya) - GNK Dinamo (Hırvatistan)
The New Saints (Galler)/Tre Penne (San Marino) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)
Zrinjski (Bosna Hersek) - Legia Warszawa (Polonya)
Ludogorets Razgrad (Bulgaristan) - Mladost Podgorica (Karadağ)
Dinamo Tbilisi (Gürcistan) - Santa Coloma (Andora)/Alashkert (Ermenistan)
Žalgiris Vilnius (Litvanya) - Astana (Kazakistan)
Skënderbeu* (Arnavutluk) - Ferencváros (Macaristan)
BATE Borisov (Belarus) - SJK Seinäjoki (Finlandiya)
Valletta (Malta)/B36 Tórshavn (Faroe Adaları) - Crvena zvezda (Sırbistan)
Rosenborg (Norveç) - IFK Norrköping (İsveç)
Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti) - FH Hafnarfjördur (İzlanda)
Flora Tallinn (Estonya)/Lincoln (Cebelitarık) - Celtic (İskoçya)
Crusaders (Kuzey İrlanda) - FC København (Danimarka)
* Arnavutluk'un Skënderbeu takımının Spor Tahkim Mahkemesi'nde dava sonucuna göre devam edip etmeyeceği belli olacak.
Cihan

(CİHAN)


20 Haziran 2016 Haberleri 1 2 3 4 5