UEFA Avrupa Ligi'nde 6. ve son maçlarına başlandı

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplardaki altıncı ve son maçlara dün akşam Avrupa'nın çeşitli kentlerinde 6 grupta oynanan 12 karşılaşmayla başlandı.

F Grubu'nda mücadele eden temsilcimiz Galatasaray, deplasmanda Sturm Graz ile oynadığı son maçı 1 - 0 kaybetmesine rağmen gruptan tek yenilgiyle lider olarak çıkmayı başardı. H Grubu'nda mücadele eden Fenerbahçe ise İstanbul'da Sheriff ile bugün karşı karşıya gelecek.

UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarda oynanan maçlarda alınan sonuçlar, son puan durumları ve kalan maçların programı şöyle;

A Grubu

1. Hafta

Ajax (Hollanda) - Timişoara (Romanya): 0 - 0

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Anderlecht (Belçika): 0 - 2

2. Hafta

Anderlecht (Belçika) - Ajax (Hollanda): 1 - 1

Timişoara (Romanya) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 0 - 3

3. Hafta

Timişoara (Romanya) - Anderlecht (Belçika): 0 - 0

Ajax (Hollanda) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 2 - 1

4. Hafta

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Ajax (Hollanda): 0 - 2

Anderlecht (Belçika) - Timişoara (Romanya): 3 - 1

5. Hafta

Timişoara (Romanya) - Ajax (Hollanda): 1 - 2

Anderlecht (Belçika) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 0 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Ajax 5 3 2 0 7 3 11 4

Anderlecht 5 2 2 1 6 3 8 3

Dinamo Zagreb 5 2 0 3 4 6 6 -2

Timişoara 5 0 2 3 2 7 2 -5

KALAN MAÇLAR

Yarın

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Timişoara (Romanya)

Ajax (Hollanda) - Anderlecht (Belçika)

B Grubu

1. Hafta

Lille (Fransa) - Valencia (İspanya): 1 - 1

Genoa (İtalya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 2 - 0

2. Hafta

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Lille (Fransa): 1 - 5

Valencia (İspanya) - Genoa (İtalya): 3 - 2

3. Hafta

Valencia (İspanya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 1

Lille (Fransa) - Genoa (İtalya): 3 - 0

4. Hafta

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Valencia (İspanya): 2 - 2

Genoa (İtalya) - Lille (Fransa): 3 - 2

5. Hafta

Valencia (İspanya) - Lille (Fransa): 3 - 1

Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Genoa (İtalya): 0 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Valencia 5 2 3 0 10 7 9 3

Lille 5 2 1 2 12 8 7 4

Genoa 5 2 1 2 7 8 7 -1

Slavia Prag 5 0 3 2 4 10 3 -6

KALAN MAÇLAR

Yarın

Lille (Fransa) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)

Genoa (İtalya) - Valencia (İspanya)

C Grubu

1. Hafta

Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Celtic (İskoçya): 2 - 1

Rapid Wien (Avusturya) - Hamburg (Almanya): 3 - 0

2. Hafta

Hamburg (Almanya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail): 4 - 2

Celtic (İskoçya) - Rapid Wien (Avusturya): 1 - 1

3. Hafta

Celtic (İskoçya) - Hamburg (Almanya): 0 - 1

Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Rapid Wien (Avusturya): 5 - 1

4. Hafta

Rapid Wien (Avusturya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail): 0 - 3

Hamburg (Almanya) - Celtic (İskoçya): 0 - 0

5. Hafta

Celtic (İskoçya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail): 2 - 0

Hamburg (Almanya) - Rapid Wien (Avusturya): 2 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Hamburg 5 3 1 1 7 5 10 2

Hapoel Tel-Aviv 5 3 0 2 12 8 9 4

Celtic 5 1 2 2 4 4 5 0

Rapid Wien 5 1 1 3 5 11 4 -6

KALAN MAÇLAR

Yarın

Rapid Wien (Avusturya) - Celtic (İskoçya)

Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Hamburg (Almanya)

D Grubu

1. Hafta

Heerenveen (Hollanda) - Sporting Lizbon (Portekiz): 2 - 3

Hertha Berlin (Almanya) - Ventspils (Litvanya): 1 - 1

2. Hafta

Sporting Lizbon (Portekiz) - Hertha Berlin (Almanya): 1 - 0

Ventspils (Litvanya) - Heerenveen (Hollanda): 0 - 0

3. Hafta

Ventspils (Litvanya) - Sporting Lizbon (Portekiz): 1 - 2

Hertha Berlin (Almanya) - Heerenveen (Hollanda): 0 - 1

4. Hafta

Sporting Lizbon (Portekiz) - Ventspils (Litvanya): 1 - 1

Heerenveen (Hollanda) - Hertha Berlin (Almanya): 2 - 3

5. Hafta

Ventspils (Litvanya) - Hertha Berlin (Almanya): 0 - 1

Sporting Lizbon (Portekiz) - Heerenveen (Hollanda): 1 - 1

6. Hafta

Hertha Berlin (Almanya) - Sporting Lizbon (Portekiz): 1 - 0

Heerenveen (Hollanda) - Ventspils (Litvanya): 5 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Sporting Lizbon 6 3 2 1 8 6 11 2

Hertha Berlin 6 3 1 2 6 5 10 1

Heerenveen 6 2 2 2 11 7 8 4

Ventspils 6 0 3 3 3 10 3 -7

E Grubu

1. Hafta

CSKA Sofya (Bulgaristan) - Fulham (İngiltere): 1 - 1

Basel (İsviçre) - Roma (İtalya): 2 - 0

2. Hafta

Roma (İtalya) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 2 - 0

Fulham (İngiltere) - Basel (İsviçre): 1 - 0

3. Hafta

Fulham (İngiltere) - Roma (İtalya): 1 - 1

CSKA Sofya (Bulgaristan) - Basel (İsviçre): 0 - 2

4. Hafta

Roma (İtalya) - Fulham (İngiltere): 2 - 1

Basel (İsviçre) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 3 - 1

5. Hafta

Fulham (İngiltere) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 1 - 0

Roma (İtalya) - Basel (İsviçre): 2 - 1

6. Hafta

CSKA Sofya (Bulgaristan) - Roma (İtalya): 0 - 3

Basel (İsviçre) - Fulham (İngiltere): 2 - 3

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Roma 6 4 1 1 10 5 13 5

Fulham 6 3 2 1 8 6 11 2

Basel 6 3 0 3 10 7 9 3

CSKA Sofya 6 0 1 5 2 12 1 -10

F Grubu

1. Hafta

Panathinaikos (Yunanistan) - Galatasaray: 1 - 3

Sturm Graz (Avusturya) - Dinamo Bükreş (Romanya): 0 - 1

2. Hafta

Dinamo Bükreş (Romanya) - Panathinaikos (Yunanistan): 0 - 1

Galatasaray - Sturm Graz (Avusturya): 1 - 1

3. Hafta

Galatasaray - Dinamo Bükreş (Romanya): 4 - 1

Panathinaikos (Yunanistan) - Sturm Graz (Avusturya): 1 - 0

4. Hafta

Dinamo Bükreş (Romanya) - Galatasaray: 0 - 3

Sturm Graz (Avusturya) - Panathinaikos (Yunanistan): 0 - 1

5. Hafta

Galatasaray - Panathinaikos (Yunanistan): 1 - 0

Dinamo Bükreş (Romanya) - Sturm Graz (Avusturya): 2 - 1

6. Hafta

Panathinaikos (Yunanistan) - Dinamo Bükreş (Romanya): 3 - 0

Sturm Graz (Avusturya) - Galatasaray: 1 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Galatasaray 6 4 1 1 12 4 13 8

Panathinaikos 6 4 0 2 7 4 12 3

Dinamo Bükreş 6 2 0 4 4 12 6 -8

Sturm Graz 6 1 1 4 3 6 4 -3

G Grubu

1. Hafta

Lazio (İtalya) - Salzburg (Avusturya): 1 - 2

Villarreal (İspanya) - Levski Sofya (Bulgaristan): 1 - 0

2. Hafta

Levski Sofya (Bulgaristan) - Lazio (İtalya): 0 - 4

Salzburg (Avusturya) - Villarreal (İspanya): 2 - 0

3. Hafta

Salzburg (Avusturya) - Levski Sofya (Bulgaristan): 1 - 0

Lazio (İtalya) - Villarreal (İspanya): 2 - 1

4. Hafta

Levski Sofya (Bulgaristan) - Salzburg (Avusturya): 0 - 1

Villarreal (İspanya) - Lazio (İtalya): 4 - 1

5. Hafta

Salzburg (Avusturya) - Lazio (İtalya): 2 - 1

Levski Sofya (Bulgaristan) - Villarreal (İspanya): 0 - 2

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Salzburg 5 5 0 0 8 2 15 6

Villarreal 5 3 0 2 8 5 9 3

Lazio 5 2 0 3 9 9 6 0

Levski Sofya 5 0 0 5 0 9 0 -9

KALAN MAÇLAR

Yarın

Lazio (İtalya) - Levski Sofya (Bulgaristan)

Villarreal (İspanya) - Salzburg (Avusturya)

H Grubu

1. Hafta

Fenerbahçe - Twente (Hollanda): 1 - 2

Steaua Bükreş (Romanya) - Sheriff (Moldova): 0 - 0

2. Hafta

Sheriff (Moldova) - Fenerbahçe: 0 - 1

Twente (Hollanda) - Steaua Bükreş (Romanya): 0 - 0

3. Hafta

Steaua Bükreş (Romanya) - Fenerbahçe: 0 - 1

Sheriff (Moldova) - Twente (Hollanda): 2 - 0

4. Hafta

Fenerbahçe - Steaua Bükreş (Romanya): 3 - 1

Twente (Hollanda) - Sheriff (Moldova): 2 - 1

5. HAFTA

Twente (Hollanda) - Fenerbahçe: 0 - 1

Sheriff (Moldova) - Steaua Bükreş (Romanya): 1 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Fenerbahçe 5 4 0 1 7 3 12 4

Twente 5 2 1 2 4 5 7 -1

Sheriff 5 1 2 2 4 4 5 0

Steaua Bükreş 5 0 3 2 2 5 3 -3

KALAN MAÇLAR

Yarın

Fenerbahçe - Sheriff (Moldova)

Steaua Bükreş (Romanya) - Twente (Hollanda)

I Grubu

1. Hafta

Benfica (Portekiz) - BATE Borisov (Belarus): 2 - 0

Everton (İngiltere) - AEK Atina (Yunanistan): 4 - 0

2. Hafta

AEK Atina (Yunanistan) - Benfica (Portekiz): 1 - 0

BATE Borisov (Belarus) - Everton (İngiltere): 1 - 2

3. Hafta

BATE Borisov (Belarus) - AEK Atina (Yunanistan): 2 - 1

Benfica (Portekiz) - Everton (İngiltere): 5 - 0

4. Hafta

AEK Atina (Yunanistan) - BATE Borisov (Belarus): 2 - 2

Everton (İngiltere) - Benfica (Portekiz): 0 - 2

5. Hafta

BATE Borisov (Belarus) - Benfica (Portekiz): 1 - 2

AEK Atina (Yunanistan) - Everton (İngiltere): 0 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Benfica 5 4 0 1 11 2 12 9

Everton 5 3 0 2 7 8 9 -1

BATE Borisov 5 1 1 3 6 9 4 -3

AEK Atina 5 1 1 3 4 9 4 -5

KALAN MAÇLAR

Yarın

Benfica (Portekiz) - AEK Atina (Yunanistan)

Everton (İngiltere) - BATE Borisov (Belarus)

J Grubu

1. Hafta

Club Brugge (Belçika) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna): 1 - 4

Partizan (Sırbistan) - Toulouse (Fransa): 2 - 3

2. Hafta

Toulouse (Fransa) - Club Brugge (Belçika): 2 - 2

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4 - 1

3. Hafta

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Toulouse (Fransa): 4 - 0

Club Brugge (Belçika) - Partizan (Sırbistan): 2 - 0

4. Hafta

Toulouse (Fransa) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna): 0 - 2

Partizan (Sırbistan) - Club Brugge (Belçika): 2 - 4

5. Hafta

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Club Brugge (Belçika): 0 - 0

Toulouse (Fransa) - Partizan (Sırbistan): 1 - 0

6. Hafta

Club Brugge (Belçika) - Toulouse (Fransa): 1 - 0

Partizan (Sırbistan) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna): 1 - 0

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Shakhtar Donetsk 6 4 1 1 14 3 13 11

Club Brugge 6 3 2 1 10 8 11 2

Toulouse 6 2 1 3 6 11 7 -5

Partizan 6 1 0 5 6 14 3 -8

K Grubu

1. Hafta

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - PSV Eindhoven (Hollanda): 2 - 2

CFR Cluj (Romanya) - Kopenhag (Danimarka): 2 - 0

2. Hafta

Kopenhag (Danimarka) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 0

PSV Eindhoven (Hollanda) - CFR Cluj (Romanya): 1 - 0

3. Hafta

PSV Eindhoven (Hollanda) - Kopenhag (Danimarka): 1 - 0

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - CFR Cluj (Romanya): 2 - 0

4. Hafta

Kopenhag (Danimarka) - PSV Eindhoven (Hollanda): 1 - 1

CFR Cluj (Romanya) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti): 2 - 3

5. Hafta

PSV Eindhoven (Hollanda) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 0

Kopenhag (Danimarka) - CFR Cluj (Romanya): 2 - 0

6. Hafta

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Kopenhag (Danimarka): 0 - 3

CFR Cluj (Romanya) - PSV Eindhoven (Hollanda): 0 - 2

TAKIMLAR O G B M A Y P A

PSV Eindhoven 6 4 2 0 8 3 14 5

Kopenhag 6 3 1 2 7 4 10 3

Sparta Prag 6 2 1 3 7 9 7 -2

CFR Cluj 6 1 0 5 4 10 3 -6

L Grubu

1. Hafta

Athletic Bilbao (İspanya) - Avusturya Wien (Avusturya): 3 - 0

Nacional (Portekiz) - Werder Bremen (Almanya): 2 - 3

2. Hafta

Werder Bremen (Almanya) - Athletic Bilbao (İspanya): 3 - 1

Avusturya Wien (Avusturya) - Nacional (Portekiz): 1 - 1

3. Hafta

Avusturya Wien (Avusturya) - Werder Bremen (Almanya): 2 - 2

Athletic Bilbao (İspanya) - Nacional (Portekiz): 2 - 1

4. Hafta

Werder Bremen (Almanya) - Avusturya Wien (Avusturya): 2 - 0

Nacional (Portekiz) - Athletic Bilbao (İspanya): 1 - 1

5. Hafta

Avusturya Wien (Avusturya) - Athletic Bilbao (İspanya): 0 - 3

Werder Bremen (Almanya) - Nacional (Portekiz): 4 - 1

6. Hafta

Athletic Bilbao (İspanya) - Werder Bremen (Almanya): 0 - 3

Nacional (Portekiz) - Avusturya Wien (Avusturya): 5 - 1

TAKIMLAR O G B M A Y P A

Werder Bremen 6 5 1 0 17 6 16 11

Athletic Bilbao 6 3 1 2 10 8 10 2

Nacional 6 1 2 3 11 12 5 -1

Avusturya Wien 6 0 2 4 4 16 2 -12


16 Aralık 2009 Haberleri 1 2 3 4 5